Spotkanie weteranów OSP Ruda Kozielska

 

 

 

W sobotę 26 stycznia odbyło się spotkanie weteranów OSP Ruda Kozielska. Po raz kolejny Zarząd OSP zorganizował takie spotkanie na które zostali zaproszeni najstarsi członkowie OSP Ruda Kozielska. Wszystkich uczestników spotkania przywitał Prezes OSP Alfons Mazurek, minutą ciszy uczczono pamięć tych członków OSP którzy zmarli w ostatnim okresie.

Naczelnik Hubert Przybyła przedstawił pokrótce ostatnie poczynania, a także zakupy sprzętu ratowniczo-gaśniczego jakie nasza jednostka poczyniła.Po przygotowanym dla uczestników spotkania poczęstunku młodsi druhowie zaprezentowali najnowsze zakupy naszej jednostki. Pokazano wszystkim torbę medyczną i sprzęt ratowniczy (nosze, aparaty tlenowe) i omówiono jak dane urządzenia można wykorzystywać w akcji.

Po prezentacji którą wykonali Maciej Sowa i Andrzej Musioł oraz pomagający i omawiający sprawy techniczne Hubert Przybyła kontynuowano spotkanie. Weterani wspominali dawne akcje ratowniczo-gaśnicze i porównywali obecny sprzęt do tego, który Oni kiedyś posiadali. Wszyscy przyznali, że widać, że technika idzie do przodu ponieważ sprzęt jest coraz nowocześniejszy i bezpieczniejszy. Na zakończenie Zarząd OSP zaprosił wszystkich na zebranie sprawozdawcze które odbędzie się 16 lutego.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

 

 

 

Piotr Nienartowicz

Ta witryna internetowa wykorzystuje technologię plików cookie (tzw. "ciasteczek"). Zamykając poniższe okienko, automatycznie wyrażasz zgodę na wysyłanie cookies do Twojej przeglądarki. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information